3024 Drammen
2 450 000 ,-
2 805 354 ,-
4 163 ,-
0
Oscar Syvertsen v/NBBO Eiendomsmegling presenterer Ingeniør Rybergs gate 9C en meget gjennomført og stilfull 2-roms leilighet i toppetasjen.
Leiligheten har helt nytt baderom i regi av borettslaget i 2025. Boligen fremstår som svært delikat med moderne løsninger og gjennomtenkte materialvalg. En stor, innglasset terrasse på ca. 13 kvm fungerer som et ekstra oppholdsrom gjennom store deler av året, med skyvbare glass, nydelig utsikt og solforhold perfekt for både avslapning og selskap, uansett sesong. Her bor du sentralt på Åssiden, men likevel skjermet og rolig. Beliggenheten i bygget er blant de beste, med flott utsikt.
Velkommen til visning - husk påmelding!
Ingeniør Rybergs gate 9C,3024 Drammen
Dato: 11. januar
Kl: 13:00 -
13:45
Alle våre visninger har påmelding. På denne måten sikrer vi at megler har god oversikt og tid til å imøtekomme alle interessenter på beste måte. Skulle ingen være påmeldt til visningen, vil visningen ikke bli gjennomført. Passer ikke annonsert tidspunkt, ta kontakt med megler på tlf. 47 60 58 40 så finner vi en løsning.
Meld deg på visningOscar Syvertsen v/NBBO Eiendomsmegling presenterer Ingeniør Rybergs gate 9C en meget gjennomført og stilfull 2-roms leilighet i toppetasjen.
Leiligheten har helt nytt baderom i regi av borettslaget i 2025. Boligen fremstår som svært delikat med moderne løsninger og gjennomtenkte materialvalg. En stor, innglasset terrasse på ca. 13 kvm fungerer som et ekstra oppholdsrom gjennom store deler av året, med skyvbare glass, nydelig utsikt og solforhold perfekt for både avslapning og selskap, uansett sesong. Her bor du sentralt på Åssiden, men likevel skjermet og rolig. Beliggenheten i bygget er blant de beste, med flott utsikt.
Velkommen til visning - husk påmelding!
4.etg: Entrè/stue/kjøkken, bod, bad/vaskerom og soverom.
Bod på loft og utvendig bod.
Leiligheten ligger sentralt og rolig til i et populært boligområde på Åssiden. Kanskje den beste beliggenheten på feltet med fri utsikt mot Strømsåsen/ Konnerud. Åssiden er godt kjent for sitt aktive og sentrale bymiljø, med nærhet til det meste byen har å tilby. Fra eiendommen er det kort vei til blant annet elvebredden med fine turmuligheter, lekeplass, matbutikk, bussforbindelse, idrettsanlegg, skole og barnehage. Det er gangavstand til bussholdeplass. Her går det hyppige avganger inn mot sentrum av Drammen. En kort kjøretur til Drammen togstasjon med gode forbindelser i området og flytoget til Gardermoen.
Nærmeste matbutikk ligger kun en rusletur unna med både Rema 1000, Coop Extra og Meny Åssiden i gangavstand. Ellers er det kort vei til både Apotek, McDonalds, en rekke interiør og møbelbutikker samt Kiwi på Landfalløya.
Ellers er det kun en liten kjøretur ned til Union Brygge med Universitetet i Sørøst-Norge. Åssiden og Drammen har en rekke muligheter for sport- og fritidsaktiviteter hele året. Det er kort vei ned til elevpromenaden, som har blitt et av Drammens meste populære turområder, enten du vil ha en treningsøkt, eller om rusletur i flotte omgivelser. Fra boligen kan du også ta turen gjennom Kjøsterudjuvet, en populær turløype opp til Gamledammen eller videre inn i marka. Kun en kjøretur til Drammen Skisenter med et flott alpinanlegg. Anlegget har blant annet en fireseters ekspressheis på 1350 meter og 2 skitrekk. På sommerstid blir området brukt til blant annet downhill for sykkel, klatrepark og zipline. Videre mot elven ligger Berskaug Idrettsplass med blant annet fotballbaner, skøytebane, tennisanlegg og idrettshall. Berskaughallen har håndballbane, og blant annet innendørs fotball, volleyball, innebandy og badminton. I tillegg er det kampsportrom, dansesal og styrkerom.
Det vil bli skiltet med NBBO visningsskilt under annonserte visninger. Se for øvrig kart for nærmere veibeskrivelse.
Boligen er beliggende i 4.etasje (toppetg.), og har et helt nytt baderom som er renovert i regi av borettslaget. Leiligheten er i normalt god stand, vanlig bruksslitasje må påregnes på innredninger, overflater og utstyr.
Boligen rom for rom:
Entrè: Fra felles innvendig trappegang kommer man inn i en hyggelig entrè. Her er det god plass til oppheng av klær etc. Innvendig bod til venstre.
Kjøkken: Pent og lyst kjøkken med innredning av profilerte fronter. Benkeplaten er av laminat som er malt og foliert. Det er kjøl/fryseskap, oppvaskmaskin, induksjonstopp, stekeovn og vannstoppsystem. Det er kjøkkenventilator med kullfilter.
Baderom: Nytt baderom som er pusset opp i regi av borettslaget i 2025. Baderommet har innredning med nedfelt servant, veggmontert toalett, dusjvegger/hjørne og opplegg for vaskemaskin.
Soverom: Romslig og pent soverom med skyvedørsgarderobe.
Stue: Stor og romslig stue med utgang til innglasset balkong på ca. 13 kvm. Fra balkongen er det nydelig utsikt og gode solforhold! Her er det gode møbleringsmuligheter.
Bod/lagring: En bod på loftet og en utvendig.
Grunnmasser av leire, jord og løsmasser. Støpt betong fundament/gulv som er glattpusset. Yttervegger over grunnmur av rammekonstruksjon av betong med utfyllende bindingsverk. Utvendige fasadeplater. Flatt tak med papp/folietekking. Taket er ikke nærmere besiktiget. Bygningen har malte trevinduer med 2-lags glass. Utgangsdør med kikkehull. Brannklasse B30, lydklasse 35 db. Innglasset balkong på 13 m² oppført i betong og aluminium/metall/glass med terrassebord, adkomst fra stue. Flislagt gulv. Rekkverk i glass og aluminium. Utvendig solskjerming/markise. Eier opplyser at farge på terrasse er en annen en den som er standard fra borettslaget. En tilbakeføring bør påregnes. Borettslaget har en vedlikeholdsplan på felles deler.
Se vedlagte tilstandsrapport fra Rypetakst, datert 20.11.2025, der byggemåte er nærmere beskrevet, og også gitte tilstandsgrader fremkommer.
Denne eiendom har fått følgende tilstandsgrad 2:
- Utvendig > Vinduer: Vurdering av avvik: Det er avvik: Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt.
- Utvendig > Balkongdør: Vurdering av avvik: Det er avvik: Mer enn halvparten av forventet brukstid er oppbrukt på dører.
- Innvendig > Overflater: Vurdering av avvik: Det er avvik: Det er stedvis reiste skjøter i laminat. Overflater er i normalt god stand, men er noe aldersslitt.
- Innvendig > Etasjeskille/gulv mot grunn: Vurdering av avvik: Det er målt høydeforskjell på mellom 15-30 mm gjennom hele rommet. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik. Målt høydeforskjell på mellom 10 - 20 mm innenfor en lengde på 2 meter. Tilstandsgrad 2 gis med bakgrunn i standardens krav til godkjente måleavvik.
- Kjøkken > 4. etasje > Entrè/stue/kjøkken > Overflater og innredning: Vurdering av avvik: Det er ikke montert komfyrvakt i kjøkkenet som er krav på dette kjøkkenet ut ifra alder. Oppvaskmaskin er litt defekt, den går seg ikke helt ferdig. Eier opplyser at hun har brukt den slik i 7 år.
- Kjøkken > 4. etasje > Entrè/stue/kjøkken > Avtrekk: Vurdering av avvik: Det er kun kullfilterventilator på kjøkkenet og heller ikke andre forserte/mekaniske avtrekksløsninger fra kokesonen.
Denne eiendom har fått følgende tilstandsgrad 3: Ingen.
Eiet tomt, (andel av felles tomt for borettslaget), pent opparbeidede fellesarealer med gressplener, prydbusker og lekeplass. Asfaltert adkomst og parkering. Det tildeles fast biloppstillingsplass. Er det to eller flere biler tilknyttet en leilighet, kan det søkes om om ekstra midlertidig fast plass. Borettslaget eier også garasjer som tildeles etter ansiennitetsprinsippet (egen liste). For øvrig gjesteparkering på borettslagets eiendom.
Vei: Adkomst via offentlig vei eller gate.
Vann: Tilknyttet offentlig vannforsyning via private stikkledninger.
Avløp: Tilknyttet offentlig avløpsnett via private stikkledninger.
Med mindre annet er avtalt forutsettes det at kjøpesum inkl. omkostninger er innbetalt og disponibelt på meglerforetakets klientkonto - samt pantedokument tilknyttet eventuelt lån - skal være disponibelt hos megler senest to dager før overtakelse.
Spesifikasjon av lån:
Lånenummer: 94937022500, Handelsbanken
Annuitetslån, 2 terminer per år.
Rentesats per 06.01.2026: 5.04% pa.
Antall terminer til innfrielse: 37.665
Saldo per 06.01.2026: 23 441 649
Andel av saldo: 109 031
Første termin/første avdrag: 30.06.2015 ( siste termin 30.09.2044 )
Flytende rente
Lånenummer: 94937073245, Handelsbanken
Annuitetslån, 2 terminer per år.
Rentesats per 06.01.2026: 5.04% pa.
Antall terminer til innfrielse: 58
Saldo per 06.01.2026: 72 917 660
Andel av saldo: 237 844
Første termin: 30.06.2025Neste avdrag: 30.06.2030 ( siste termin 31.12.2054 )
Flytende rente, 5 år avdragsfrihet
Avtaleforholdet mellom partene reguleres av avhendingslova (L03.07.1992 nr. 93 Lov om avhending av fast eigedom)
På eiendommen er det tinglyst følgende heftelser og rettigheter som følger eiendommens matrikkel ved overskjøting til ny hjemmelshaver:
3301/116/290:
15.01.1975 - Dokumentnr: 217 - Bestemmelse om gjerde
Mot gjenværende eiendom.
Med flere bestemmelser
15.01.1975 - Dokumentnr: 223 - Bestemmelse om bebyggelse
Kan ikke slettes uten samtykke fra bygningsrådet
Gjelder denne registerenheten med flere
22.12.1975 - Dokumentnr: 8417 - Erklæring/avtale
Bestemmelse om trafostasjon/kiosk
17.12.1974 - Dokumentnr: 990148 - Registrering av grunn
Denne matrikkelenhet opprettet fra:
Knr:3301 Gnr:116 Bnr:734
01.01.2020 - Dokumentnr: 167377 - Omnummerering ved kommuneendring
Tidligere: Knr:0602 Gnr:116 Bnr:290
01.01.2024 - Dokumentnr: 758681 - Omnummerering ved kommuneendring
Tidligere: Knr:3005 Gnr:116 Bnr:290
Det tildeles fast biloppstillingsplass. Er det to eller flere biler tilknyttet en leilighet, kan det søkes om om ekstra midlertidig fast plass. Borettslaget eier også garasjer som tildeles etter ansiennitetsprinsippet (egen liste)
Varmekabler på baderom.
Det må søkes styret om tillatelse til husdyrhold før husdyr tas inn i leiligheten.
Overtakelse etter nærmere avtale med selger. Det oppfordres til å nevne ønsket overtagelse i evt. bud.
Kommuneplan/kommunedelplan:
Boligbebyggelse - Nåværende. Plan: Kommuneplanens arealdel for Drammen kommune 2025-2037 (18.6.2025). Areal: 25421.69m2
Byggegrenser, utbyggingsvolum og funksjonskrav. Plan: Kommuneplanens arealdel for Drammen kommune 2025-2037 (18.6.2025). Areal: 25421.69m2
Flomfare. Plan: Kommuneplanens arealdel for Drammen kommune 2025-2037 (18.6.2025). Areal: 2104.43m2
Miljøkvalitet, estetikk, natur, landskap og grønnstruktur. Plan: Kommuneplanens arealdel for Drammen kommune 2025-2037 (18.6.2025). Areal: 25421.69m2
Ras- og skredfare Kommuneplanens arealdel for Drammen kommune 2025-2037 (18.6.2025). Areal: 118.84m2
Gjeldende regulering:
Planid: 3301 060229-8. Plannavn: REGULERINGSPLAN FOR OMRÅDET MYRE (9.1.1974). Reguleringsformål: Boliger. Areal: 2599.88m2
Planid: 3301 060229-8. Plannavn: REGULERINGSPLAN FOR OMRÅDET MYRE (9.1.1974). Reguleringsformål: Felles grøntareal. Areal: 17918.98m2
Planid: 3301 060229-8. Plannanvn: REGULERINGSPLAN FOR OMRÅDET MYRE (9.1.1974). Reguleringsformål: Felles parkeringsplass. Areal: 4538.06m2
Planid: 3301 060244B-18. Plannavn: REGULERINGSPLAN FOR NY VEG MELLOM ING. RYBERGS GT.OG ROSENKRANTZGATA (24.11.1987) Reguleringsformål: Annen veigrunn. Areal: 204.84m2
Relaterte planer:
Planid: 0602415. Plannavn: Detaljregulering for Åssiden skole og idrettsanlegg (25.9.2018).
Drammen kommune finner ikke ferdigattest for oppføring av borettslaget i sine arkiver. Det foreligger midlertidig brukstillatelse, datert 09.06.1977.
Det foreligger ferdigattest for oppgradering av innvendig VA som berører bærende konstruksjoner, datert 13.10.2025.
Det foreligger godkjente og originale bygningstegninger, datert 10.10.1974. Disse samsvarer med dagens planløsning.